PUR İzolasyon

Previous Next

PUR (Sert Poliüretan) İzolasyon

Poliüretan (PUR) köpük, düzensiz şekilli yüzeylerin kesintisiz izolasyonu için idealdir.

Mükemmel yapışkanlık özellikleri, sac metal kaplamanın yüzeyinin hava ve darbelere karşı korumasını ve aynı zamanda buhar geciktirici olarak işlev görmesini sağlar. Su itmeli poliüretan köpüğün ozon tüketme potansiyeli yoktur (ODP = 0). Poliüretan köpük ile yalıtım, Dünya'nın atmosferini korur ve iklimin korunmasına yardımcı olur.

Özel ısıtmalı yüksek basınç hortumları poliüretan köpüğün iki bileşenini bir püskürtme tabancasına taşır. Tabancanın karıştırma haznesinde birleşirler ve poliüretan köpüğünü bileşen ile sac metal gövde arasına püskürtmek için gerekli basıncı üretirler.

 

Poliüretan köpük uygulamaları

Poliüretan köpük çok yönlüdür. Ticari ve konut uygulamalarında olduğu gibi soğuk depolar ve soğutma tesisleri için de ısı ve soğuk izolasyonunda kullanılır. Bu esnek yalıtım sistemi, geniş veya dar alanlar için ideal bir çözümdür. Bu sofistike teknoloji en iyi kalitedir ve kısa sürede sahada doğrudan uygulanabilir.                                                       

 

Prosedür

Poliüretan köpük sahada manuel olarak döküm yöntemiyle uygulanabilir veya mobil makineler kullanılarak püskürtülür.

PUR dökme köpük kapalı sac metal konstrüksiyonların boşluklarına uygulanmaktadır. İşlenmiş sac metal ile birlikte bu, yüksek kaliteli bir izolasyon oluşturur.

 

PUR sprey köpük

Isıtılmış yüksek basınç hortumlarıyla bir püskürtme tabancasına taşınan iki bileşenden oluşur. Tabancanın karıştırma haznesinde birleşirler ve poliüretan köpüğünü bileşen ile sac metal gövde arasına püskürtmek için gerekli basıncı üretirler. Nem ve sıcaklığa bağlı olarak köpük 20 ila 30 saniye içerisinde sertleşir. Bu, daha sonraki çalışmaların beklemeden hemen gerçekleştirilmesini sağlar. 90 metreye kadar olan hortumlarla püskürtme makinelerimiz son derece esnektir. Bu teknoloji, kısa sürede, en üst düzey kalitede, sahada uygulanabilir.

 

Poliüretan köpüğün avantajları:

  • Düşük ısı iletkenliği sayesinde yüksek ısı izolasyon, % 85 kapalı hücreli yapısı sayesinde çok kaliteli soğuk izolasyon kapasitesine sahiptir
  • Yüksek basınç direnci (izole edilmiş yapı malzemelerinin üzerinde yürünebilir)
  • Düşük hacimsel yoğunluk 45 ila 55 kg / m3 olan hafif malzeme -180 ° C ile + 100 ° C arasındaki sıcaklık aralığında çok yönlü ürün
  • Hemen hemen tüm yüzeylere iyi yapışır, pahalı primerleri gereksiz hale getirir
  • Yüksek enerjinin kaçabileceği ısı köprüsü yoktur
  • Yüksek form stabilitesi, izolasyonu mekanik olarak istikrarlı ve uzun ömürlü hale getirir
  • Sertleşen poliüretan toksik değildir ve kokusuzdur
  • Malzeme tamamen geri dönüştürülebilir
  • Yapı malzemesi sınıfı DIN 4102 altında B2 Bölüm 1                                                                

Poliüretan köpüğünün avantajlarını, tesisinizde de kullanıp kullanamayacağınızı öğrenmek isterseniz lütfen bizimle iletişime geçiniz. Size yardımcı olmaktan mutluluk duyarız.

©2021SIPTEK Industrial services. All Rights Reserved. Designed By M. Kocadag

Search